Nyitott templomok éjszakája Váckisújfalun

2016_felnőttek

Szétvágott képet kellett összeilleszteni... Gyerekek gyorasbbak voltak.

Több éve szinte minden évben a római katolikus közösséggel nagy lelkesedéssel kerül megrendezésre példaértékű összefogással. Többször vendég előadót is hivtunk, máskor "magunkban" voltunk együtt. Ez utóbbiról képes beszámolót olvashaunk.

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; line-height: 120%; text-align: left; orphans: 2; widows: 2; }

VI. Nyitott Templomok Napja Váckisújfalun

Az idei Nyitott Templomok Napján egy olyan körülménnyel birkóztunk meg, ami az elmúlt években elkerült bennünket, s ez nem volt más, mint az eső. Egy olyan kicsike faluban, mint Váckisújfalu, sokan sopánkodtak: mi lesz, ugyan nem tartja-e otthon az embereket a rosszra fordult időjárás? Mindkét helyen, délelőtt az evangélikus, majd délután a római katolikus templomban megrendezett programokon fogadtuk a helybelieket, sőt az idén szeptember 17-én szintén vendégül láthattuk a környező filiákból érkezőket. A mellékelt képek bizonyítják, - egyházi hovatartozás tekintete nélkül - igenis szeretik és látogatják a hívők és a nem annyira Istentiszteletet látogatók egyaránt ezeket a rendezvényeket, még, ha fúj, vagy csepereg is.

Az előadók között vannak, akik nem először mutatják meg nálunk tehetségüket művészeti területükön, legyen az énekes, grafikus, vagy éppen fotós, ám találkozunk olyanokkal is, akik csak hírből hallottak az Ars Sacra fesztivál keretében évről-évre megrendezett Nyitott Templomok Napjáról, így öröm számunkra, hogy ezen a napon teret adhattunk nekik.

Minden fellépőnknek – az óvodásoknak és felkészítő óvónőjüknek, a rákoskeresztúri SUNDAY BAND-nak, Papp Miminek, az isaszegi gitáros énekkarnak, a "toronyfotósnak" és a pizza sütő kántornak köszönjük, hogy nálunk ünnepelték ezt a napot! Elmaradhatatlan köszönet illeti az egész napon át tevékenykedő segítőket és patronálókat!

Jóleső érzéssel számolhatunk be Pintér János evangélikus tisztelendő úr kedves és önzetlen támogatásáról, valamint Magyar Bertalan római katolikus diakónus liturgikus részvételéről, amelyekben szintén bízunk a közeli jövőben!

A magunk részéről pedig várjuk a 2017-es mottót és készülünk. Szeretnénk, ha az Ars Sacra Fesztivál létrehozói egyszer mindenhova eljutnának – hozzánk is!

« 2024. április »
április