Hogyan juthat el hozzánk?

A Galga mentén az Ecskendi erdő szomszédságában található egyházközségünk

Hogyan juthat el hozzánk?

Hogyan juthat hozzánk?

Galgagyörki Evangélikus Egyházközség Anyagyülekezetünket Galgagyörköt megtalálja személyesen is vonattal Aszód Balassagyarmat útvonalon. Autóval a Galga völgyén vezetõ útvonal mentén,

Aszód felõl a harmadik falu, melynek evangélikus temploma már messzirõl feltûnik mindenkinek, aki erre jár.

A szomszédos evangélikus gyülekezetek: Dél felõl Iklad, Nyugat felõl két szomszédos leánygyülekezet Vácegres (Domony filiája), tõle Északra Õrbottyán ( Csomád filája), Északra Acsa anyagyülekezete -közben található egy valamikor színtiszta katolikusok lakta falu, Püspökhatvan (Acsa szórványa).

A hegyen keresztül -földúton- ahogyan Galgagyörk egyik utcaneve is jelzi: Kálló (Nógrád megyei, zömében katolikus falu) érhetõ el. Ha valaki vállalkozik erre, szép tájban gyönyörködhet. Az út az Ecskendi erdõn át vezet.

**Leánygyülekezetünk **

Váckisújfalu egy másik kis völgyben helyezkedik el, Galgagyörktõl Délnyugatra, a közben lévõ hegyen keresztül - földúton- szomszédos község, kövezett úton azonban át kell menni a szomszédos, zömében katolikusok lakta Galgamácsán. Innen a Galgamácsát Vácrátóttal összekötõ út mentén az elsõ falu. Vasúton ugyancsak Galgamácsa után következõ falu.

Ez a szárnyvonal már villamosított (fontos katonai útvonal volt), szemben a Balassagyarmat felé vezetõ vasúttal. Bár remény van arra, hogy belátható idõn belül a vasútvonalat folytatják a mai Szlovákia felé, ma még gyakran megszüntetés ellen kell összefogni.

Megtalálhatja telefonon: 06-20-6201936 Bapka Anna

Honlap: http://galgagyork.lutheran.hu